Fiestas na Costa Blanca

Costa Blanca to miejsce wyróżniające się licznymi fiesta- świętami. Podróżnych nie powinien dziwić widok kolorowych kostiumów, zgiełk na ulicach, muzyka, ogień, arkabuz, proch strzelniczy czy procesje i pielgrzymki.
Maurytanie w kolorowych strojach na Costa BlancaNajbardziej znana pielgrzymka wiedzie do klasztoru Santa Faz (Święte Oblicze). Odbywa się w pierwszy czwartek po Niedzieli Wielkanocnej i gromadzi tysiące pielgrzymów, kierujących się do miasta San Juan. Towarzyszy temu wydarzeniu niezwykły kiermasz w bliskiej okolicy.
Obchody święta San Pascual Bailon związane są z pielgrzymka do Orito, położonego niedaleko Monforte del Cid.

Wyjątkowo obchodzony na Białym Wybrzeżu jest Wielki Tydzień. Odbywają się tu procesje, z których najbardziej znane odbywają się w Orihuela (tradycja związana z "diablicą" z Bussy, która nie ma wstępu do świątyń chrześcijańskich), Crevillente (procesje z rzeźbami Mariano Benlliure i towarzyszącymi śpiewami chórów, które wykonują pieśni religijne z XVII i XVIII wieku), Alicante (procesja w Wieka Środę z dzielnicy Santa Gruz- Święty Krzyż).

Las Hogueras (Święto Ognia) to bodaj najhuczniej obchodzone święto Costa Blanca. Trwa od 20 do 24 czerwca i jest uroczystością z okazji nadejścia lata. Ulice i place Alicante stają się na ten czas miejscem zabawy, kolorów, muzyki oraz humorystycznych monumentów zwanych "hogueras", które w finałowym momencie, w Noc Ognia 24 czerwca, zostają spalone.

W ponad pięćdziesięciu miastach Białego Wybrzeża obchodzi się święto Mauretanów i Chrześcijan. Odtwarzane są wówczas historyczne bitwy średniowiecza i epoki nowożytnej. Są także defilady wojsk oraz walki rusznikarzy.