Przewodnik

Przewodnik

Costa Blanca jest miejscem, gdzie żaden turysta nie może narzekać na nudę. Oferta jest bardzo różnorodna, począwszy na atrakcjach sportowych a skończywszy na wyjątkowych parkach rozrywki.


Alicante - jest jednym z najsłynniejszych kurortów wypoczynkowych na Costa Blanca oraz jednym z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym.

Znane jest ze swoich pięknych, piaszczystych plaż oraz słynnej promenady wysadzanej palmami Explanda de España. Wyjątkowe położenie tego miasta, między górami a morzem sprawia iż Alicante można nazwać magicznym miejscem. Natomiast jego fantastyczny śródziemnomorski klimat zapewnia nam wspaniałą pogodę charakteryzującą się wiecznym słońcem i wysokimi temperaturami.

Malownicza architektonicznie stara część miasta, nowoczesna przystań jachtowa oraz współczesne dzielnice handlowe sprawiają ,iż śmiało możne powiedzieć, że Alicante, to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie bowiem łączy ono w sobie historię i tradycje z nowoczesnym stylem.

Przyjeżdżający tu na wakacje studenci nie mogą narzekać na brak atrakcji , gdyż wieczorami i nocą Alicante zamienia się w jedno z najważniejszych punktów imprezowych na Costa Blanca, gdzie do białego rana bawią się zarówno tubylcy, jak i turyści.

Będąc w Alicante nie można nie zobaczyć plaży San Juan bowiem jest ona powszechnie uważana za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii.