Poznaj największe atrakcje Alicante

Poznaj największe atrakcje Alicante

Mieszkania w HIszpanii

Alicante, piękne, słoneczne, nadmorskie miasto leżące 170 km na południe od Walencji jest jednym z najpopularniejszych kurortów w tej części Costa Blanca. Hiszpańskie miasto przyciąga nie tylko za sprawą szerokich piaszczystych plaż, ciepłego morze i zabytkami, ale także kusi hiszpańskim jedzeniem i przyjaznymi temperaturami powietrza i wody niezależnie od pory roku. Chociaż tutejsze hotele kuszą świetną obsługą, to jednak coraz większa grupa naszych rodaków zainteresowana jest kupnem hiszpańskich domów. Mieszkanie nad ciepłym morzem w Alicante może być doskonałym sposobem na spędzanie wakacji, a w Alicante jest co zwiedzać i gdzie wypocząć.

Pogoda w Alicante

Alicante i całe wybrzeże Costa Blanca wyróżnia się łagodnym mikroklimatem. Pogoda w Alicante to przede wszystkim 300 dni słońca i średnia temperatura 18 stopni Celsjusza. W lipcu i sierpniu wzrasta ona do ok. 30 stopni w dzień i 21 stopni w nocy, a woda w morzu osiąga temperaturę 25 stopni. Osoby, które unikają upałów i tłoku na plażach, najchętniej spędzają czas w Alicante w maju oraz wrześniu. Wtedy to temperatura powietrza oscyluje w okolicy 23-25 stopni, chociaż i w okresie świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle przyjemna, bo można liczyć nawet na 18 stopni Celsjusza. Nic więc dziwnego, że loty z Polski do Alicante cieszą się dużym powodzeniem i są obsługiwane przez linie niskokosztowe. Lecieć do Alicante można między innymi z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania.

Alicante — co zwiedzać?

Żeby zwiedzić port w Alicante i zobaczyć inne najważniejsze zabytki nie trzeba nawet przewodnika. Na zwiedzanie Alicante warto natomiast zabrać przewiewny strój i wygodne buty, bo jest tu wiele miejsc na spacery, niektóre trasy prowadzą jednak pod górkę i z górki. Na pewno na szczycie listy zabytków Alicante znajduje się Castillo de Santa Bárbara (Zamek św. Barbary), z którego szczytu można zobaczyć piękną panoramę miasta.

Zamek św. Barbary

Zamek św. Barbary powstał już w XIII wieku. Oczywiście przez lata był modyfikowany, a nawet był okres, kiedy popadł w ruinę, ale od drugiej połowy XX wieku jest miejscem odwiedzin tysięcy turystów. Warto podczas zwiedzania Alicante wjechać na szczyt zamku specjalną windą.

Zamek śe. Barbary Castillo Santa Barbara

Explanada de Espana – palmowa promenadaDrugim miejscem na liście najważniejszych atrakcji Alicante jest Explanada de Espana – palmowa promenada. Tym bulwarem stworzonym w połowie XX wieku trzeba się przejść i zna go chyba każdy, kto chociaż trochę interesuje się ciekawymi miejscami Hiszpanii. Palmowa promenada ma niezwykłą marmurową mozaikę. Kolorowe, przenikające się elementy, których jest 6,5 miliona, powodują złudzenie, że deptak to ruchome fale. 

Dzielnica Barrio de Santa CruzJeszcze schodząc z zamku świętej Barbary warto przejść się po dzielnicy Barrio de Santa Cruz. To tutaj znajdują się oryginalnie zdobione, kolorowe domy. Nie sposób znaleźć wśród nich dwóch takich samych, a w niezwykłych uliczkach czasami można trochę zabłądzić. Warto jednak skręcać w ciekawe zaułki, zwłaszcza że dzielnica jest wyłączona z ruchu kołowego i ma się wrażenie, że jest oddzielnym miasteczkiem, a nie częścią Alicante.

Dzielnica Barrio de Santa Cruz - Alicante

Parque de Canalejas

Kiedy już zmęczeni wycieczką, zwłaszcza chodzeniem, wzniesieniami i słońcem zechcemy odsapnąć w cieniu, możemy wybrać się do Parque de Canalejas, nadmorskiego parku założonego pod koniec XIX wieku. Rosną w nim stuletnie figowce o wysokości nawet 20 metrów. Schłodzić się można nie tylko pod wysokimi drzewami, ale także we mgle licznych fontann czy w cieniu posągów. 

Ulica Grzybów (Calle de las Setas)

Ciekawostką na mapie Alicante jest także Ulica Grzybów (Calle de las Setas), której oficjalna nazwa brzmi Calle San Francisco. Niegdyś nie cieszyła się dobrą sławą, dzisiaj jednak przyciąga turystów ogromnymi rzeźbami kolorowych grzybów oraz żółto-zielonymi chodnikami.

Alicante - wybrzeże

Alicante - co zobaczyć poza miastem?

Nie tylko Alicante przyciąga atrakcjami, ale także najbliższa okolica miasta. W regionie Walencji można wybrać się do Jaskiń Canelobre. W tym celu warto zdecydować się na wynajem samochodu, by móc przy okazji zatrzymywać się w innych ciekawych miejscach. Szacuje się, że Jaskinie Canelobre liczą około 145 milionów lat. To jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie można zobaczyć w prowincji Alicante. Warto wejść do środka, ale i zerknąć na morze z wysokości 700 metrów.

Plaża w Alicante: Playa de San Juan

Plaże, czyli Alicante dla miłośników słońca

W Alicante i okolicach nie mogło zabraknąć także miejsc dla miłośników leniwego wygrzewania się na słońcu. Możemy polecić aż 6 najbardziej popularnych plaż. Playa de San Juan jest najdłuższa, ma 3 kilometry i oddalona jest od centrum miasta o 5 km. Wielokrotnie została wyróżniona Błękitną Flagą za czystość i bezpieczeństwo. Playa de San Juan jest popularnym miejscem wypoczynku, a tuż obok biegnie nadmorska promenada z barami i restauracjami. Drugą jest Playa de la Almadraba znana przede wszystkim z przepięknych zachodów słońca. Jest jednak mniej zatłoczona niż Paya de San. Polecamy także Playa del Postiguet u podnóża wzniesienia Benacantil, niedaleko Castillo de Santa Bárbara. Także wzdłuż tej plaży biegnie deptak Paseo de Gómiz z palmami, kawiarniami i barami. Za jednym razem warto odwiedzić Playa del Altet i Los Arenales del Sol znajdujące się około 5 km od Alicante. Przy nich zachowały się naturalne wydmy. Ostanią z plaż, które w szczególności polecają przewodnicy po Alicante, jest Playa de la Albufereta, maleńka, położona w północno-zachodniej części miasta. Tutaj archeolodzy odkryli początki budowy miasta Alicante.


Nieruchomości w Alicante — dlaczego warto tutaj zamieszkać?


Czy żeby zwiedzić wszystkie urokliwe uliczki, zabytki i plaże Alicante, trzeba szukać wygodnego, kameralnego hotelu? A może warto zdecydować się inną opcję: zakupu nieruchomości w Alicante. Korzystając z profesjonalnego, doświadczonego biura nieruchomości specjalizującego się w handlu mieszkaniami i domami w Hiszpanii, bezpiecznie może znaleźć dom nad morzem lub luksusowy apartament w cenie porównywalnej z cenami na naszym krajowym rynku. Zyskamy w ten sposób miejsce urlopowe, które umożliwi zwiedzanie nie tylko Alicante, ale i całej Hiszpanii. Ulokujemy pieniądze w nieruchomości, która zawsze przyniesie zyski, szczególnie wtedy, kiedy zaczniemy wynajmować ją turystom.