Podatki w Torrevieji

Filtruj nieruchomości

Cena

Kod

Oferujemy szeroki wybór nieruchomości położonych w różnych miastach na terenie Hiszpanii. Pomagamy klientom w znalezieniu idealnego lokalu w odpowiedniej dla nich okolicy. Do wyboru mają oni budynki zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Dostępne w ofercie domy to wspaniała inwestycja, kupując taki dom można zamieszkać w nim na stałe, ale także przyjeżdżać na wakacje w dowolnej chwili. Co więcej klienci mają do wyboru wiele domów, a także mieszkać o różnym metrażu.

Wśród naszych nieruchomości znajdują się również wille w Hiszpanii, które najczęściej są dużo większa od normalnych budynków. Co więcej położone są w odległości 100- 200 metrów od morza, dzięki czemu plaża jest w zasięgu ręki. Te obiekty posiadają również podwyższony standard i zostały urządzone w nowoczesnym stylu.

Sprawdź dostępne na naszej stronie oferty jeszcze dziś i znajdź najlepszą dla siebie. Nie zwlekaj zamieszkaj w Hiszpanii i ciesz się słońcem oraz malowniczą okolicą.

Podatki w Torrevieji

Kupiłeś nieruchomość w Torrevieji? A może chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie, znajdujące się na terenie tego miasta? Zachęcamy Cię do zapoznania się z obowiązującymi tam podatkami.

 

Obowiązujące podatki – Torrevieja. Zakup nieruchomości

 

Jeśli podjąłeś decyzję o kupnie domu, mieszkania lub apartamentu w Torrevieji, musisz pamiętać o spoczywającym na Tobie obowiązku zapłaty podatku. Jeśli nabyłeś nowo postawioną nieruchomość od dewelopera, musisz opłacić VAT. Jego kwota stanowi 10% wartości sprzedaży. Jeśli jednak zakupiłeś budynek z rynku wtórnego, jesteś zobowiązany do opłacania ITP, czyli podatku od przeniesienia własności.

 

Sprzedaż nieruchomości w Torrevieji – jakie podatki należy zapłacić?

 

Jeśli zdecydowałeś się sprzedać nieruchomość w Torrevieji, musisz zapłacić podatek Plusvalía (od zysków kapitałowych). Pamiętaj, że są nim objęci zarówno rezydenci hiszpańscy, jak i nierezydenci. Należy wpłacić go lokalnym władzom Torrevieji.

 

Jakimi podatkami objęci są właściciele nieruchomości w Torrevieji?

 

Jesteś właścicielem nieruchomości znajdującej się na terenie Torrevieji? Pamiętaj o zapłaceniu odpowiednich podatków. Twoim obowiązkiem jest uiszczenie opłaty za podatek IBI, a także IRPF lub IRNR. Pierwszy z nich dotyczy wszystkich osób prawnych i fizycznych, które posiadają mienie nieruchome w Torrevieji. Podatek IBI musi być opłacany pierwszego dnia każdego roku. Natomiast IRPF (podatek dochodowy) obowiązuje wyłącznie hiszpańskich rezydentów. Jeśli posiadają oni nieruchomości, są zobowiązani do potwierdzenia tego w zeznaniu rocznym. Podatek IRNR jest obowiązkowy dla właścicieli dóbr nieruchomych, którzy nie są rezydentami Hiszpanii. Jego kwota wynosi od 19 do 23% od otrzymywanych dochodów z wynajmu nieruchomości.

 

Nie jesteś rezydentem? Wynajmij reprezentanta podatkowego

 

Posiadasz w Torrevieji nieruchomość, jednak nie jesteś hiszpańskim rezydentem? W tej sytuacji masz obowiązek wskazać reprezentanta podatkowego (rezydenta), dzięki któremu będziesz rozliczał się z urzędem i otrzymywał najważniejsze informacje o podatkach. Pamiętaj, że zaniedbując ten obowiązek, możesz zostać obciążony wysoką karą sięgającą nawet 6000 euro. Jeśli potrzebujesz pomocy reprezentanta podatkowego, udaj się do biura księgowego lub kancelarii prawnej. Specjaliści będą czuwali nad Twoimi rozliczeniami, dzięki czemu unikniesz nieterminowych spłat zobowiązań.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat podatków w Torrevieji, skontaktuj się z naszym biurem mailowo lub telefonicznie. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy cennych wskazówek. Zapraszamy!