Podatki i biuro podatkowe w Costa Blanca

Filtruj nieruchomości

Cena

Kod

Oferujemy szeroki wybór nieruchomości położonych w różnych miastach na terenie Hiszpanii. Pomagamy klientom w znalezieniu idealnego lokalu w odpowiedniej dla nich okolicy. Do wyboru mają oni budynki zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Dostępne w ofercie domy to wspaniała inwestycja, kupując taki dom można zamieszkać w nim na stałe, ale także przyjeżdżać na wakacje w dowolnej chwili. Co więcej klienci mają do wyboru wiele domów, a także mieszkać o różnym metrażu.

Wśród naszych nieruchomości znajdują się również wille w Hiszpanii, które najczęściej są dużo większa od normalnych budynków. Co więcej położone są w odległości 100- 200 metrów od morza, dzięki czemu plaża jest w zasięgu ręki. Te obiekty posiadają również podwyższony standard i zostały urządzone w nowoczesnym stylu.

Sprawdź dostępne na naszej stronie oferty jeszcze dziś i znajdź najlepszą dla siebie. Nie zwlekaj zamieszkaj w Hiszpanii i ciesz się słońcem oraz malowniczą okolicą.

Posiadasz nieruchomość na terenie regionu turystycznego Costa Blanca? A może zastanawiasz się nad zakupem domu lub apartamentu w tej okolicy? Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Jesteśmy agencją nieruchomości, która nie tylko przedstawi Ci ofertę najatrakcyjniejszych obiektów, ale również zajmie się sprawami urzędowymi po dokonaniu zakupu. Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie i profesjonalną obsługę.

 

Obowiązkowe podatki od nieruchomości w Costa Blanca

 

Jeśli jesteś właścicielem mienia nieruchomego, znajdującego się na terenie Costa Blanca, masz obowiązek płaceniu pewnych podatków. Przede wszystkim musisz pamiętać o corocznym opłacaniu IBI – podatku od aktywów nieruchomości. Obliczoną kwotę powinieneś przekazać do ratusza, znajdującego się w regionie Costa Blanca.

Ponadto właściciele nieruchomości muszą opłacić podatek IRPF lub IRNR. Pierwszy z nich dotyczy osób, będących rezydentami Hiszpanii, a drugi jest obowiązkowy dla nierezydentów.

 

Sprzedaż nieruchomości w Costa Blanca a podatki

 

Osoby sprzedające nieruchomość w Costa Blanca są zobowiązane do zapłacenia podatku Plusvalía za wzrost wartości obiektu. Odpowiednią sumę wypłaca się władzom lokalnym.

 

Podatki – Costa Blanca a zakup nieruchomości

 

Kupiłeś dom, apartament lub mieszkanie w regionie Costa Blanca? Pamiętaj, że jesteś objęty obowiązkiem podatkowym. Nabywając nieruchomość na tym terenie, trzeba zapłacić VAT lub ITP. Pierwszy z nich płacą osoby, które zakupiły obiekt od dewelopera. Natomiast drugi jest obowiązkowy dla tych, którzy nabyli nieruchomość z drugiej ręki.

 

Zakup nieruchomości w Costa Blanca a brak rezydentury

 

Jeśli kupiłeś obiekt w Costa Blanca, ale nie jesteś rezydentem Hiszpanii, musisz wyznaczyć swojego reprezentanta podatkowego. Taka osoba jest odpowiedzialna za terminowe dostarczanie dokumentów do urzędów, przekazywanie aktualnych informacji podatkowych oraz pilnowanie opłat. Należy pamiętać, że właściciele nieruchomości niebędący rezydentami mają prawny obowiązek wyznaczenia reprezentanta. Jeśli zaniechają tej powinności, mogą zostać obciążeni karą sięgającą 2–6 tysięcy euro. Usługi reprezentanta podatkowego świadczą pracownicy kancelarii prawnych oraz biur podatkowych w Costa Blanca.

 

Szukasz nieruchomości w Costa Blanca? Skontaktuj się z nami!

 

Jeśli szukasz atrakcyjnej nieruchomości w regionie Costa Blanca, skontaktuj się z naszym biurem. Przedstawimy Ci ciekawą ofertę domów, mieszkań oraz apartamentów, a jeśli zdecydujesz się na zakup, załatwimy za Ciebie formalności. Zapraszamy!