Podatki w Alicante

Filtruj nieruchomości

Cena

Kod

Oferujemy szeroki wybór nieruchomości położonych w różnych miastach na terenie Hiszpanii. Pomagamy klientom w znalezieniu idealnego lokalu w odpowiedniej dla nich okolicy. Do wyboru mają oni budynki zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Dostępne w ofercie domy to wspaniała inwestycja, kupując taki dom można zamieszkać w nim na stałe, ale także przyjeżdżać na wakacje w dowolnej chwili. Co więcej klienci mają do wyboru wiele domów, a także mieszkać o różnym metrażu.

Wśród naszych nieruchomości znajdują się również wille w Hiszpanii, które najczęściej są dużo większa od normalnych budynków. Co więcej położone są w odległości 100- 200 metrów od morza, dzięki czemu plaża jest w zasięgu ręki. Te obiekty posiadają również podwyższony standard i zostały urządzone w nowoczesnym stylu.

Sprawdź dostępne na naszej stronie oferty jeszcze dziś i znajdź najlepszą dla siebie. Nie zwlekaj zamieszkaj w Hiszpanii i ciesz się słońcem oraz malowniczą okolicą.

Podatki w Alicante

Jesteś właścicielem nieruchomości w Alicante? A może zamierzasz kupić dom na terenie tego miasta? Sprawdź, jakie podatki obowiązują w tej nadmorskiej miejscowości.

 

Jakie podatki musi zapłacić właściciel nieruchomości w Alicante?

 

Kupując nieruchomość na terenie miasta Alicante, trzeba zapłacić IBI, czyli lokalny podatek pobierany przez gminne władze. Należy wpłacić go do ratusza w dniu 1 stycznia każdego roku. Kwota IBI jest obliczana na podstawie wartości budynku ustalonej przez lokalne władze. Zwykle wezwanie do zapłaty zostaje przesyłane na adres nieruchomości.

Posiadając w Alicante budynek na własność, należy zaznaczyć tę informację w zeznaniu rocznym, czyli IRPF. Oczywiście ten podatek dotyczy wyłącznie rezydentów. Osoby, które zamieszkują daną nieruchomość, są zwolnione z opłat. Natomiast ci, którzy wystawili dom lub mieszkanie na wynajem, muszą pamiętać, że opodatkowaniu ulegają dochód i poniesione wydatki. Osoba posiadająca w Alicante nieruchomość, jednak niebędąca rezydentem, musi zapłacić podatek dochodowy nierezydentów, czyli IRNR.

 

Alicante – podatki. Kupno nieruchomości

 

Kupując nieruchomość w Alicante, trzeba zapłacić podatek VAT lub ITP. Pierwszy z nich obowiązuje osoby, które nabywają na własność nowo wybudowany budynek np. od dewelopera (chyba, że nieruchomość będzie wynajmowana). Kwota tego podatku to 10% od wartości sprzedaży.

Drugi podatek, czyli ITP, obowiązuje osoby, które kupiły w Alicante nową nieruchomość od sprzedawcy innego niż deweloper.

 

Sprzedaż nieruchomości w Alicante – podatki

 

Jesteś właścicielem nieruchomości znajdującej się na terenie nadmorskiego miasta Alicante? Zdecydowałeś się ją sprzedać? Jeśli tak, to jesteś zobowiązany do zapłacenia podatku od zysków kapitałowych, zwanego Plusvalía. Musisz wpłacić go władzom lokalnym miejscowości Alicante. Obecnie ten podatek wzbudza sporo kontrowersji, gdyż zdarzyły się przypadki, że właściciele byli zobowiązani do zapłacenia go mimo strat ze sprzedaży.

 

Potrzebujesz pomocy w podatkach? Zapraszamy!

 

Jesteś właścicielem nieruchomości w Alicante? Zdecydowałeś się sprzedać dom lub mieszkanie? A może dopiero zamierzasz kupić budynek w tej pięknej, nadmorskiej miejscowości? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat podatków obowiązujących w Alicante? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie przekażemy Ci niezbędne informacje i dokładnie wytłumaczymy, gdzie należy złożyć zeznania i przekazać wpłaty. Zapraszamy serdecznie do naszego biura, znajdującego się w Alicante przy Plaza Portal de Elche Nº6, 1º.