Baza hotelowa

Jedną z największych atrakcji Costa Blanca są liczne plaże (212 km). Łagodny klimat (średnia roczna temperatura 17 stopni C), stała kontrola sanitarna i środowiskowa sprzyjają korzystaniu ze zróżnicowanej oferty nadmorskiej regionu.  
Ponadto plaże są wyposażone w niezbędne elementy dla niepełnosprawnych, punkty sanitarne i pierwszej pomocy, prysznice, punkty bibliotekarskie, parkingi, telefony, restauracje i inne usługi rekreacyjne. Miejsca do kąpieli są bardzo dobrze oznaczone w miastach i na drogach dojazdowych oraz autostradach. Warto zauważyć, że plaże Costa Blanca otrzymały 48 Niebieskich Flag, które są przyznawane przez Federacje Europejską za Ochronę Środowiska.

Costa Blanca spełnia wszystkie warunki dla turysty: ma wspaniały klimat, strategiczne położenie geograficzne oraz długą historię hotelarską. Jest tu ponad 250 hoteli z ponad 50 tysiącami miejsc. Każdy turysta znajdzie na pewno miejsce dla siebie o różnym standardzie i za dogodne warunki finansowe.

Sektor przemysłowy i komercyjny jest najbardziej rozwijającym się sektorem na Białym Wybrzeżu. Ogromną transformacje przeszedł sektor rolniczy, znany głównie z wina, owoców sadowych (np. górskie czereśnie), lodów oraz różnych przypraw. Ponadto istnieje tu rozwinięty sektor ekonomiczny, do którego zaliczyć można produkcję obuwia, mebli, tekstyliów, zabawek i marmurów. Costa Blanca może poszczycić się świetnym zapleczem industrialnym, instytutami technologicznymi i licznymi firmami pomocniczymi.