Atrakcje Costa Blanca

Plaża na Costa BlancaCosta Blanca jest miejscem, gdzie żaden turysta nie może narzekać na nudę. Oferta jest bardzo różnorodna, począwszy na atrakcjach sportowych a skończywszy na wyjątkowych parkach rozrywki.


Alicante - jest jednym z najsłynniejszych kurortów wypoczynkowych na Costa Blanca oraz jednym z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym.

Znane jest ze swoich pięknych, piaszczystych plaż oraz słynnej promenady wysadzanej palmami Explanda de España. Wyjątkowe położenie tego miasta, między górami a morzem sprawia iż Alicante można nazwać magicznym miejscem. Natomiast jego fantastyczny śródziemnomorski klimat zapewnia nam wspaniałą pogodę charakteryzującą się wiecznym słońcem i wysokimi temperaturami.

Malownicza architektonicznie stara część miasta, nowoczesna przystań jachtowa oraz współczesne dzielnice handlowe sprawiają ,iż śmiało możne powiedzieć, że Alicante, to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie bowiem łączy ono w sobie historię i tradycje z nowoczesnym stylem.

Przyjeżdżający tu na wakacje studenci nie mogą narzekać na brak atrakcji , gdyż wieczorami i nocą Alicante zamienia się w jedno z najważniejszych punktów imprezowych na Costa Blanca, gdzie do białego rana bawią się zarówno tubylcy, jak i turyści.

Będąc w Alicante nie można nie zobaczyć plaży San Juan bowiem jest ona powszechnie uważana za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii.

Terra Natura

Terra Natura jest usytuowane w Benidormie. Jest to miejsce, gdzie można poznać ekosystemy i cywilizacje z różnych części planety - Ameryki, Azji, Europy. 

Terra Natura podzielona jest na części, a w każdej z nich obecny jest inny element: ogień (Pangea), powietrze (Ameryka), ziemia (Azja) i woda (Europa). Na 32 hektarach powierzchni rozmieszczona są reprodukcje środowisk. Znajduje się tam około 1 500 zwierząt, ponad 200 różnych gatunków. Zwierzęta żyją swobodnie, dzięki czemu zwiedzający mają z nimi bezpośredni kontakt.
Prócz tego park zapewnia liczne restauracje i różnorodna ofertę rzemieślniczą.

Terra Mitica

Terra Mitica (również w Benidormie) to jedyny taki park tematyczny w Europie.


Głównym wątkiem jest kultura i historia Grecji, Rzymu, antycznego Egiptu, Iberii oraz różnych wysp. Jedna z najciekawszych atrakcji jest największa w Europie kolejka górska z drewna. Poza tym możliwy jest lot Fenixem (spadek z 60 metrów w dół). Atmosferze niezwykle sprzyjają liczne spektakle taneczne, magia, turnieje średniowieczne oraz bogata baza gastronomiczna i handlowa.

Golf

Pole golfowe na Costa BlancaMówiąc o rozrywkach Costa Blanca nie sposób nie wspomnieć o golfie.
Jest tu około 13 pól golfowych najwyższej klasy. Prócz szerokiej ofert wynajmowanego sprzętu są miejsca dla początkujących oraz szkoły gry w golfa. W północnej części Białego Wybrzeża znajdują się takie klubu golfowe jak: Sella w Deni, klub golfowy w Javea oraz najstarszy w prowincji klub Ifach w Benissa. Południowa część Costa Blanca to największe skupisko pól golfowych, z których najbardziej znane są: Villamartin w Orihuela, klub Las Ramblas oraz klub Real Campoamor.