Atrakcje Costa Blanca

Terra Natura

Terra Natura jest usytuowane w Benidormie. Jest to miejsce, gdzie można poznać ekosystemy i cywilizacje z różnych części planety - Ameryki, Azji, Europy.

Terra Natura podzielona jest na części, a w każdej z nich obecny jest inny element: ogień (Pangea), powietrze (Ameryka), ziemia (Azja) i woda (Europa). Na 32 hektarach powierzchni rozmieszczona są reprodukcje środowisk. Znajduje się tam około 1 500 zwierząt, ponad 200 różnych gatunków. Zwierzęta żyją swobodnie, dzięki czemu zwiedzający mają z nimi bezpośredni kontakt.
Prócz tego park zapewnia liczne restauracje i różnorodna ofertę rzemieślniczą.

Terra Mitica

Terra Mitica (również w Benidormie) to jedyny taki park tematyczny w Europie.


Głównym wątkiem jest kultura i historia Grecji, Rzymu, antycznego Egiptu, Iberii oraz różnych wysp. Jedna z najciekawszych atrakcji jest największa w Europie kolejka górska z drewna. Poza tym możliwy jest lot Fenixem (spadek z 60 metrów w dół). Atmosferze niezwykle sprzyjają liczne spektakle taneczne, magia, turnieje średniowieczne oraz bogata baza gastronomiczna i handlowa.

Golf

Mówiąc o rozrywkach Costa Blanca nie sposób nie wspomnieć o golfie.
Jest tu około 13 pól golfowych najwyższej klasy. Prócz szerokiej ofert wynajmowanego sprzętu są miejsca dla początkujących oraz szkoły gry w golfa. W północnej części Białego Wybrzeża znajdują się takie klubu golfowe jak: Sella w Deni, klub golfowy w Javea oraz najstarszy w prowincji klub Ifach w Benissa. Południowa część Costa Blanca to największe skupisko pól golfowych, z których najbardziej znane są: Villamartin w Orihuela, klub Las Ramblas oraz klub Real Campoamor.